  • EXB-A10E471J
EXB-A10E471J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-A10E471J
HK JDW NO:
590-EXB-A10E471J
Package:
2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3757
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-A10E471J
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.122W 6.40mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    50V
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    63mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm