  • EXB-D10C151J
EXB-D10C151J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-D10C151J
HK JDW NO:
590-EXB-D10C151J
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-D10C151J
Description:
Quantity:
In Stock : 4083
Step5Bar-code shipping tag
EXB-D10C151J
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    Concave
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    25V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    8
  • Size Code
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    50mW
  • Element Power Dissipation
    0.05W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm