  • EXB-E10C104J
EXB-E10C104J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-E10C104J
HK JDW NO:
590-EXB-E10C104J
Package:
1608, Concave, Long Side Terminals
Quantity:
In Stock : 799
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-E10C104J
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.083W 4.00mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    Concave
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    2.1mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    25V
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm