  • EXB-F6E563G
EXB-F6E563G
advertisement
Manufacturer No:
EXB-F6E563G
HK JDW NO:
590-EXB-F6E563G
Package:
6-SIP
Step5Bar-code shipping tag
EXB-F6E563G
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-SIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.586Lx0.100W 14.88mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Elements
    5
  • Working Voltage
    100V
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    125mW
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.54mm