  • EXB-F6V682G
EXB-F6V682G
advertisement
Manufacturer No:
EXB-F6V682G
HK JDW NO:
590-EXB-F6V682G
Package:
6-SIP
Datasheet:
EXB-F6V682G
Step5Bar-code shipping tag
EXB-F6V682G
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-SIP
  • Number of Pins
    6
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.586Lx0.100W 14.88mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Contacts
    6
  • Number of Resistors
    3
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    200mW
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Length
    14.8844mm
  • Width
    2.54mm
  • Thickness
    2.54mm