  • EXB-H5E474J
EXB-H5E474J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-H5E474J
HK JDW NO:
590-EXB-H5E474J
Package:
5-SSIP
Step5Bar-code shipping tag
EXB-H5E474J
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-SSIP
  • Number of Pins
    5
  • Supplier Device Package
    5-SIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.279Lx0.087W 7.08mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    470kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Number of Contacts
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    2.6924mm
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.69mm
  • Length
    7.0866mm
  • Width
    2.2098mm
  • Thickness
    2.2mm