  • EXB-S8V164J
EXB-S8V164J
advertisement
Manufacturer No:
EXB-S8V164J
HK JDW NO:
590-EXB-S8V164J
Package:
2009, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-S8V164J
Step5Bar-code shipping tag
EXB-S8V164J
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.087W 5.08mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    160kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reference Standard
    IEC60115-9
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm