  • EXB-V4V154JV
EXB-V4V154JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V4V154JV
HK JDW NO:
590-EXB-V4V154JV
Datasheet:
EXB-V4V154JV
Description:
Res Thick Film Array 150K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V4V154JV
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.063W 1.60mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    150kOhm
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    100V
    800μm
  • Depth
    1.6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm