  • EXB-V8V333JV
EXB-V8V333JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V8V333JV
HK JDW NO:
590-EXB-V8V333JV
Datasheet:
EXB-V8V333JV
Description:
Quantity:
In Stock : 20000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V8V333JV
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated DC
    100V
    800μm
  • Depth
    1.6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Thickness
    600μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%