  • EXB-V8V360JV
EXB-V8V360JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V8V360JV
HK JDW NO:
590-EXB-V8V360JV
Datasheet:
EXB-V8V360JV
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V8V360JV
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    36Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm