  • EXC470TN
EXC470TN
advertisement
Manufacturer No:
EXC470TN
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EXC470TN
Package:
Datasheet:
EXC470TN
Step5Bar-code shipping tag
EXC470TN
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to EXC470TN.
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    EXC
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    TNC Male
  • Applications
    Bluetooth, Wi-Fi
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    510MHz
  • Power - Max
    50W
  • Frequency Range
    470MHz~512MHz
  • RF Family/Standard
    Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    491MHz
  • Height
    169.926mm