  • EXC902SFU
EXC902SFU
advertisement
Manufacturer No:
EXC902SFU
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EXC902SFU
Package:
Datasheet:
EXC902SFU
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXC902SFU
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to EXC902SFU.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    EXC
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SFU
  • Applications
    Bluetooth, Wi-Fi
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    960MHz
  • Power - Max
    50W
  • Frequency Range
    902MHz~960MHz
  • RF Family/Standard
    Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    931MHz
  • Height
    88.9mm