  • EXD450SFJ
EXD450SFJ
advertisement
Manufacturer No:
EXD450SFJ
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EXD450SFJ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXD450SFJ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to EXD450SFJ.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    EXD
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SFJ
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency Range
    450MHz~470MHz
  • RF/Microwave Device Type
    MOBILE STATION ANTENNA
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    460MHz
  • Height (Max)
    3.880 98.55mm