  • EZJ-P0V120JA
EZJ-P0V120JA
advertisement
Manufacturer No:
EZJ-P0V120JA
HK JDW NO:
590-EZJ-P0V120JA
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 539
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EZJ-P0V120JA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCV
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EZJP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    150pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    13.2V
  • Varistor Voltage (Min)
    10.8V
  • Varistor Voltage (Typ)
    12V
  • Maximum DC Volts
    6.7V
  • Current - Surge
    10A