  • EZJ-P1V270EM
EZJ-P1V270EM
advertisement
Manufacturer No:
EZJ-P1V270EM
HK JDW NO:
590-EZJ-P1V270EM
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
EZJ-P1V270EM
Description:
VARISTOR 27V 5A 0603
Step5Bar-code shipping tag
EZJ-P1V270EM
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    18V
  • Voltage - Rated AC
    18V
  • Capacitance @ Frequency
    33pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    29.7V
  • Varistor Voltage (Min)
    24.3V
  • Varistor Voltage (Typ)
    27V
  • Maximum DC Volts
    18V
  • Current - Surge
    5A
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ