  • F03B250V3-4A
F03B250V3-4A
advertisement
Manufacturer No:
F03B250V3-4A
HK JDW NO:
256-F03B250V3-4A
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
Datasheet:
Description:
FUSE GOVT 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F03B250V3-4A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    END CAP
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.250Diax1.250L 6.35mmx31.75mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Reference Standard
    MIL-PRF-15160/3
  • Body Length or Diameter
    6.35mm
  • Physical Dimension
    6.35mm x 31.75mm
  • Rated Current
    0.75A
  • Circuit Protection Type
    FUSE, ELECTRICAL
  • Rated Breaking Capacity
    35 A
  • Rated Voltage(AC)
    250V
  • Body Height
    31.75mm