  • F1100ELF-200
F1100ELF-200
advertisement
Manufacturer No:
F1100ELF-200
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-F1100ELF-200
Package:
PDIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F1100ELF-200
    Select All
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Height
    5.08mm
  • Length
    20.8mm
  • Width
    13.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    PDIP
  • Number of Pins
    4
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency Stability
    100 ppm