  • F1238E24B-FHR-CC
F1238E24B-FHR-CC
advertisement
Manufacturer No:
F1238E24B-FHR-CC
HK JDW NO:
528-F1238E24B-FHR-CC
Package:
Datasheet:
F1238E24B-FHR-CC
Step5Bar-code shipping tag
F1238E24B-FHR-CC
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Feature
    Auto Restart, Conformal Coating
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.350A
  • Static Pressure
    0.330 in H2O (82.2 Pa)
  • Width
    38.00mm