  • F16004LW BK199
F16004LW BK199
advertisement
Manufacturer No:
F16004LW BK199
Manufacturer:
Alpha Wire
HK JDW NO:
41-F16004LW BK199
Package:
Datasheet:
F16004LW BK199
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F16004LW BK199
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Thermoplastic Elastomer (TPE)
  • Operating Temperature
    -25°C~90°C
  • Packaging
    Spool
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    65/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.362 (9.20mm)
  • Conductor Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0500 1.270mm