  • F20-1000-C2-B
F20-1000-C2-B
advertisement
Manufacturer No:
F20-1000-C2-B
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-F20-1000-C2-B
Package:
Datasheet:
F20-1000-C2-B
Description:
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F20-1000-C2-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2014
  • ECCN Code
    EAR99
  • Packing Method
    BULK
  • Physical Dimension
    L57.15XB47.62XH36.5 (mm)
  • Output Voltage 1
    10V
  • Isolation Voltage
    4200000V
  • Transformer Type
    SPLIT BOBBIN POWER TRANSFORMER
  • Output Voltage 2
    10V
  • Number of Secondary Winding
    2
  • VA Rating
    20 VA
  • Output Current 1
    1A
  • Output Current 2
    1A
  • Primary Rating
    SINGLE 115V
  • Center Tap Feature 1
    NO
  • Center Tap Feature 2
    NO
  • Height
    36.5mm
  • Length
    57.15mm
  • Width
    47.62mm