  • F339X143348KKP2T0
F339X143348KKP2T0
advertisement
Manufacturer No:
F339X143348KKP2T0
HK JDW NO:
886-F339X143348KKP2T0
Datasheet:
F339X143348KKP2T0
Description:
F339X1 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 480V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F339X143348KKP2T0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.433W 31.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm