  • F340X143348KKM2T0
F340X143348KKM2T0
advertisement
Manufacturer No:
F340X143348KKM2T0
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-F340X143348KKM2T0
Package:
Radial
Datasheet:
F340X143348KKM2T0
Description:
F340X1 0.33μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 800V-DC 480V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F340X143348KKM2T0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    F340X1
  • Size / Dimension
    1.260Lx0.827W 32.00mmx21.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression; 3 Phase
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.248 31.70mm