  • F3SG-4RA0670-30
F3SG-4RA0670-30
advertisement
Manufacturer No:
F3SG-4RA0670-30
HK JDW NO:
607-F3SG-4RA0670-30
Package:
Datasheet:
Description:
LIGHT CURTAIN ADV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F3SG-4RA0670-30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
  • Mfr
    Omron Automation and Safety
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 55°C
  • Series
    F3SG-RA
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Ingress Protection
    IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Detection Capability
    14mm
  • Operating Range
    0.3m ~ 10.0m
  • Protective Height
    670mm