  • F3SG-4RA0750-30
F3SG-4RA0750-30
advertisement
Manufacturer No:
F3SG-4RA0750-30
HK JDW NO:
607-F3SG-4RA0750-30
Package:
Datasheet:
F3SG-4RA0750-30
Description:
OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION F3SG4RA075030 SAFETY LIGHT CURTAIN, CAT4, 750MM
Step5Bar-code shipping tag
F3SG-4RA0750-30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2015
  • Series
    F3SG-RA
  • Feature
    Blanking, Muting Function
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24VDC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Protections
    Hand/Arm
  • Max Supply Voltage (DC)
    24V
  • Detection Capability
    30mm
  • Operating Range
    0.3m ~ 20.0m
  • Protective Height
    750mm
  • Number of Beams
    36
  • Beam Pitch
    20mm