  • F4100-184
F4100-184
advertisement
Manufacturer No:
F4100-184
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-F4100-184
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F4100-184
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.0mm x 1.5mm
  • Operating Frequency
    18.432MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Load Capacitance
    15pF
  • Supply Current-Max
    15mA