  • F450KG102J400C
F450KG102J400C
advertisement
Manufacturer No:
F450KG102J400C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F450KG102J400C
Package:
Datasheet:
F450KG102J400C
Description:
Cap Film 0.001uF 400V PP 5% (10 X 4 X 8mm) Radial Plastic Rectangular Can 7.5mm 105°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F450KG102J400C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.5
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    250VAC|400VDC