  • F471K29Y5RN6UK5R
F471K29Y5RN6UK5R
advertisement
Manufacturer No:
F471K29Y5RN6UK5R
HK JDW NO:
886-F471K29Y5RN6UK5R
Datasheet:
F471K29Y5RN6UK5R
Description:
F 470pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% Y5R 0.295Dia 7.50mm -30°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 5850
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F471K29Y5RN6UK5R
    Radial, Disc
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
    F
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    4.5mm
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    1kV
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Length
    7.5mm
  • Width
    7.5mm