  • F520STLED300-GY
F520STLED300-GY
advertisement
Manufacturer No:
F520STLED300-GY
HK JDW NO:
256-F520STLED300-GY
Package:
Datasheet:
Description:
Fuse terminal block,LED,300V,5x20 fuse,s
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F520STLED300-GY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Published
    2012
  • Series
    Magnum® F520
  • Feature
    LED
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Disconnect
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Gray
  • Termination Style
    Screw
  • Number of Levels
    1
  • Wire Gauge or Range - AWG
    12-24 AWG
  • Voltage - IEC
    300V
  • Fuse Type
    5mm x 20mm
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.5-4mm2
  • Current - IEC
    6.3A
  • Stripping Length
    10mm
  • Disconnect Type
    Fuse, Lever
  • Terminal Width
    8.0mm