  • F5QG942M5P2KF-J
F5QG942M5P2KF-J
advertisement
Manufacturer No:
F5QG942M5P2KF-J
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-F5QG942M5P2KF-J
Package:
5-SMD, No Lead
Datasheet:
F5QG942M5P2KF-J
Description:
FILTER SAW 942.5MHZ 5SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F5QG942M5P2KF-J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    F5
  • Size / Dimension
    0.043Lx0.035W 1.10mmx0.90mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    CDMA, WCDMA, LTE
  • Bandwidth
    35MHz
  • Filter Type
    SAW FILTER
  • Insertion Loss
    2.2dB
  • Frequency - Cutoff or Center
    942.5MHz
  • Height (Max)
    0.020 0.50mm