  • F611BC823J630C
F611BC823J630C
advertisement
Manufacturer No:
F611BC823J630C
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F611BC823J630C
Package:
Datasheet:
F611BC823J630C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F611BC823J630C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.082uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    15
  • Size (mm)
    18 X 5 X 11
  • Wire Form
    Straight
  • Temperature Coefficient (ppm/°C)
    400±200
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Depth (mm)
    5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Lead Length (mm)
    4
  • Seated Plane Height (mm)
    11(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Interference Suppression
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    630VDC|220VAC