  • F611JG103K630C
F611JG103K630C
advertisement
Manufacturer No:
F611JG103K630C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F611JG103K630C
Package:
Datasheet:
F611JG103K630C
Description:
Cap Film 0.01uF 630V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Wound 5mm 105°C Automotive Bulk
Step5Bar-code shipping tag
F611JG103K630C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Type
    Interference Suppression
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    630VDC|220VAC