  • F612JM104J250C
F612JM104J250C
advertisement
Manufacturer No:
F612JM104J250C
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-F612JM104J250C
Package:
Datasheet:
F612JM104J250C
Step5Bar-code shipping tag
F612JM104J250C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.1uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Size (mm)
    7.2 X 4.5 X 9.5
  • Wire Form
    Straight
  • Temperature Coefficient (ppm/°C)
    400±200
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Depth (mm)
    4.5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Lead Length (mm)
    4
  • Seated Plane Height (mm)
    9.5(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Voltage
    250VDC|140VAC