  • F821K39Y5RN63J5
F821K39Y5RN63J5
advertisement
Manufacturer No:
F821K39Y5RN63J5
Manufacturer:
Vishay / BCcomponents
HK JDW NO:
886-F821K39Y5RN63J5
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
820pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
F821K39Y5RN63J5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5P
  • Temperature Characteristics Code
    Y5R
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V