  • F931A336MAA
F931A336MAA
advertisement
Manufacturer No:
F931A336MAA
HK JDW NO:
66-F931A336MAA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
33μF ±20% 2.5Ohm @ 100kHz 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1453
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
F931A336MAA
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm @ 100kHz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Tan Delta
    0.18
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm