  • F931V475MBAAJ6
F931V475MBAAJ6
advertisement
Manufacturer No:
F931V475MBAAJ6
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-F931V475MBAAJ6
Package:
Datasheet:
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
F931V475MBAAJ6
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1411
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    3100 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm