  • FA-128 19.2000MF10Z-W
FA-128 19.2000MF10Z-W
advertisement
Manufacturer No:
FA-128 19.2000MF10Z-W
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-FA-128 19.2000MF10Z-W
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
FA-128 19.2000MF10Z-W datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FA-128 19.2000MF10Z-W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Series
    FA-128
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    19.2MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohms
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm