  • FA-238 24.0000MD-C
FA-238 24.0000MD-C
advertisement
Manufacturer No:
FA-238 24.0000MD-C
HK JDW NO:
262-FA-238 24.0000MD-C
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
FA-238 24.0000MD-C datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FA-238 24.0000MD-C
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    FA-238
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm