  • FA14C0G2A333JRU06
FA14C0G2A333JRU06
advertisement
Manufacturer No:
FA14C0G2A333JRU06
HK JDW NO:
769-FA14C0G2A333JRU06
Datasheet:
FA14C0G2A333JRU06
Description:
FA 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2225
Step5Bar-code shipping tag
FA14C0G2A333JRU06
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm