  • FA16C0G2A333JNU00
FA16C0G2A333JNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA16C0G2A333JNU00
HK JDW NO:
769-FA16C0G2A333JNU00
Datasheet:
FA16C0G2A333JNU00
Description:
FA 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1497
Step5Bar-code shipping tag
FA16C0G2A333JNU00
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm