  • FA18NP02A821JNU00
FA18NP02A821JNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA18NP02A821JNU00
HK JDW NO:
769-FA18NP02A821JNU00
Datasheet:
FA18NP02A821JNU00
Description:
FA 820pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 9845
Step5Bar-code shipping tag
FA18NP02A821JNU00
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    820pF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm