  • FA20X8R1E225KNU06
FA20X8R1E225KNU06
advertisement
Manufacturer No:
FA20X8R1E225KNU06
HK JDW NO:
769-FA20X8R1E225KNU06
Datasheet:
FA20X8R1E225KNU06
Description:
FA 2.2μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 7221
Step5Bar-code shipping tag
FA20X8R1E225KNU06
    24 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm