  • FA23C0G2J683JRU06
FA23C0G2J683JRU06
advertisement
Manufacturer No:
FA23C0G2J683JRU06
HK JDW NO:
769-FA23C0G2J683JRU06
Datasheet:
FA23C0G2J683JRU06
Description:
FA 0.068μF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 10561
Step5Bar-code shipping tag
FA23C0G2J683JRU06
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm