  • FA24X8R2A223KNU00
FA24X8R2A223KNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA24X8R2A223KNU00
HK JDW NO:
769-FA24X8R2A223KNU00
Datasheet:
FA24X8R2A223KNU00
Description:
FA 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1688
Step5Bar-code shipping tag
FA24X8R2A223KNU00
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm