  • FA26NP02A223JNU06
FA26NP02A223JNU06
advertisement
Manufacturer No:
FA26NP02A223JNU06
HK JDW NO:
769-FA26NP02A223JNU06
Datasheet:
FA26NP02A223JNU06
Description:
FA 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1752
Step5Bar-code shipping tag
FA26NP02A223JNU06
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm