  • FA26X7R2A105KNU00
FA26X7R2A105KNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA26X7R2A105KNU00
HK JDW NO:
769-FA26X7R2A105KNU00
Datasheet:
FA26X7R2A105KNU00
Description:
FA 1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 11638
Step5Bar-code shipping tag
FA26X7R2A105KNU00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm