  • FA26X8R2A333KNU00
FA26X8R2A333KNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA26X8R2A333KNU00
HK JDW NO:
769-FA26X8R2A333KNU00
Datasheet:
FA26X8R2A333KNU00
Description:
FA 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2786
Step5Bar-code shipping tag
FA26X8R2A333KNU00
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FA
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.138W 5.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm