  • FA28C0G2A221JNU06
FA28C0G2A221JNU06
advertisement
Manufacturer No:
FA28C0G2A221JNU06
HK JDW NO:
769-FA28C0G2A221JNU06
Datasheet:
FA28C0G2A221JNU06
Description:
FA 220pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 4367
Step5Bar-code shipping tag
FA28C0G2A221JNU06
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    220pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm