  • FA28NP01H222JNU06
FA28NP01H222JNU06
advertisement
Manufacturer No:
FA28NP01H222JNU06
HK JDW NO:
769-FA28NP01H222JNU06
Datasheet:
FA28NP01H222JNU06
Description:
FA 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 11335
Step5Bar-code shipping tag
FA28NP01H222JNU06
    24 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm