  • FA28X8R1H473KNU00
FA28X8R1H473KNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA28X8R1H473KNU00
HK JDW NO:
769-FA28X8R1H473KNU00
Datasheet:
FA28X8R1H473KNU00
Description:
FA 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 10203
Step5Bar-code shipping tag
FA28X8R1H473KNU00
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm