  • FAD1-06025CHHW12
FAD1-06025CHHW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-06025CHHW12
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FAD1-06025CHHW12
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-06025CHHW12
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.117lb 53.07g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-06025
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.130A
  • Max Power Dissipation
    1.56W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    130mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • RPM
    4500 RPM
  • Bearing Type
    Hydrodynamic
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    24.3 CFM (0.680m3/min)
  • Noise
    36.3 dB(A)
  • Static Pressure
    0.207 in H2O (51.6 Pa)